• +90 (312) 844 02 12
  • info@okurmakina.com.tr
EMTES 20 ASFALT EMÜLSİYON ÜRETİM TESİSİ
Ürünler \ Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi \ EMTES 20 ASFALT EMÜLSİYON ÜRETİM TESİSİ

EMTES 20 ASFALT EMÜLSİYON ÜRETİM TESİSİ

Özel imal edilmiş bir şase üzerine sürekli ve yüksek kapasite üretim sağlayabilen bu model, ürün çeşitliliği sayesinde çağdaş bir tesisin olması gereken tüm özellikleri sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda gelişen PMB esaslı emülsiyon üretimlerine olanak sağlaması bu modelin tercih edilmesinin başlıca sebebidir. Üretimin kesintisiz ve sürekli (Continuous) olması nedeni ile tesis, çift çözelti tanklı olarak taşınabilir şase şeklinde tasarımlandırılmıştır.

Üretim prosesinde, bitüm, çözelti, solvent, DOP, lateks gibi sıvı malzeme pompaları invertör yardımı ile çalıştırılır ve istenilen oranlarda prosese malzeme beslemesi yapabilme kabiliyetindedirler.

Ayrıca her pompanın arkasına bir debimetre yerleştirilerek, pompalama esnasında sistemin ihtiyacı olan miktarı, debimetreden alınan bilgilerle kararlı olması sağlanmaktadır.

Bitüm ve solvent reçeteye göre belirlenen oranlarda statik mikserden geçirilerek bitümün istenilen penetrasyon değerlerinde olması sağlanır. Ayrıca DOP malzemesi ile bitümün yapışma kabiliyeti artırılması için belirli oranda aynı statik mikserde karışım sağlanmaktadır. Statik mikserden kalifiye olarak çıkan bitüm kararlı bir şekilde collaidal değirmene ulaşır.

Çözelti, poliproetilen (PP3) malzemeden imal edilmiş tanklarda hazırlanır. Reçetedeki diğer katkı malzemeleri (Emülgatör, asit, stabilizer) için bir tartım ünitesi dizayn edilmiştir. Böylece tüm katkı malzemeleri kolayca ayarlanarak kararlı bir şekilde çözelti tanklarına gönderilir. Çözelti için gerekli suyun ısıtılması için iki farklı donanımı bünyesinde bulundurur. Dışarıdan gelen soğuksuyu elektrikli ısıtıcılar yardımı ile ya da emülsiyon ürün çıkışına yerleştirilen bir plakalı ısı eşanjörü ile kolayca sağlanır. Bu çağdaş uygulama ile zaman ve ısı enerjisi tasarrufu sağlanmış olur. Sıcaklığı ve pH değeri uygun hale gelen ve homojen olarak karışmış çözelti, 316 kalite paslanmaz çelik, in-line dikey santrifüj pompa ile debimetreden geçerek collaidal değirmene ulaşır.