• +90 (312) 844 02 12
  • info@okurmakina.com.tr
EMTES 8 ASFALT EMÜLSİYON ÜRETİM TESİSİ
Ürünler \ Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi \ EMTES 8 ASFALT EMÜLSİYON ÜRETİM TESİSİ

EMTES 8 ASFALT EMÜLSİYON ÜRETİM TESİSİ

Şantiye şartlarında kullanım olarak en çok tercih edilen bu model özellikle CRS1 ve CRS2 üretimleri için çok kullanışlıdır. Üretim prensibi kesintili (Semi-continuous) olarak dizayn edilmiştir

Üretim prosesinde, bitüm, çözelti, solvent pompaları invertör yardımı ile çalıştırılır ve istenen oranlarda prosese malzeme beslemesi yapabilme kabiliyetindedirler. Ayrıca her pompanın arkasına bir debimetre yerleştirilerek, pompalama esnasında sistemin ihtiyacı olan miktarı, debimetreden alınan bilgilerle kararlı olması sağlanmaktadır.

Bitüm ve solvent reçeteye göre belirlenen oranlarda statik mikserden geçirilerek bitümün istenilen penetrasyon değerlerinde olması sağlanır

Çözelti , poliproetilen (PP3) malzemeden imal edilmiş tankta hazırlanır. Reçetedeki diğer katkı malzemeleri (Emülgatör, Asit, Stabilizer) için bir tartım ünitesi dizayn edilmiştir. Böylece tüm katkı malzemeleri kolayca ayarlanarak kararlı bir şekilde çözelti tanklarına gönderilir. Çözelti için gerekli suyun ısıtılması için harici bir tankta ısıtılarak yada elektrikli bir ısıtıcıda hazırlanır. Sıcaklığı ve pH değeri uygun hale gelen ve homojen olarak karışmış çözelti, 316 kalite paslanmaz çelik, in-line dikey santrifüj pompa ile debimetreden geçerek collaidal değirmene ulaşır.

Değirmene ulaşan bitüm ve çözelti karışarak ve yüksek hızda parçalanarak mükemmel bir emülsiyon oluştururlar. Numune alma vanasında alınan örnekler ile testten geçirilen bitüm emülsiyonu stok tanklarına gönderilir.

Bütün işlemler tam otomatik ve manüel olarak bir PLC tarafından kontrol ve idare edilir.