• +90 (312) 844 02 12
  • info@okurmakina.com.tr
PMB 12 MULTIPASS SİRKULASYON PROSESİ
Ürünler \ Polimer Modifiye Bitüm Tesisi \ PMB 12 MULTIPASS SİRKULASYON PROSESİ

PMB 12 MULTIPASS SİRKULASYON PROSESİ

KARIŞTIRICILI ÇİFT TANK SİSTEMİ

Bitüm ve modifiye edici termo-plastik katkı maddesinin karıştırılarak daha güçlü bir ürün haline getirilmesini sağlayan ve dünyada en fazla kullanılan üretim tekniğidir.

Doğru malzeme seçimi ile, üreticilere her türlü zorlu koşulda dayanıklı ve kaliteli ürünler sağlar. Şekil 1’de karıştırıcılı çift tank sistemi (dikey ve dış cidardan yağ ısıtmalı) gösterilmektedir.

Stok tanklarındaki 150°C’deki bitüm ön ısıtma tankına gönderilir. Bu tankta loadcell yardımı ile tartılan bitüm, 185°C’ye kadar PLC kontrolünde otomatik olarak ısıtılır. Aynı şekilde tartılan termo- plastik kauçuk senkronize olarak reçetedeki karışım oranına göre ilk karıştırma tankında bitümle otomatik olarak karıştırılır. Oluşan karışım hızlı bir şekilde karıştırılıp, değirmenden geçirilerek diğer ikinci karışım tankına gönderilir. Böylece tüm karışım değirmende parçalanarak düzgün dağılımlı hale getirilir ve ikinci karışım tankında ölü alan oluşması engellenmiş olur. Aynı tankta değirmen vasıtasıyla sirkülasyon yapılır. Ardından teknisyen tarafından alınan numunenin test edilip onaylanması ile süreç devam eder.